Bir Tutkunun Sonucu

Merhaba, hararetli bir serüvene başlamadan önce sizlere kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. 22 yaşında bir mühendislik öğrencisiyim. Öğrenim hayatıma bölümüm dışında da olabildiğince devam etmeye, yeni yetkinlikler kazanmaya çalışıyorum. Bu sebeple de kendimi ilgi duyduğum, geliştirmek istediğim alanlarda olabildiğince araştırma yapmaya ve okumaya yönlendiriyorum. Özellikle 20. Yüzyıl askeri ve siyasi başta olmak üzere Roma İmparatorluğu’ndan Nazi Almanya’sına kadar Avrupa tarihini derinlemesine incelemeye ve kaynak taramaya özen gösteriyorum. Tabii buna ek olarak vazgeçemediğim alan olan bilgisayar donanım teknolojisindeki gelişmeler ve video oyunları da ilgi alanımda. Bu merakın nasıl başlayıp bugüne ulaştığından ele aldığım konularla birlikte yavaş yavaş bahsedeceğim.

Dünyada yaşanan, çevremizde olup biten gelişmeleri takip etmek ve yorumlayabilmek günümüzde oldukça güçleşti. Her şeyin çabucak tüketilip kenara atıldığı, unutulduğu bu devirde etrafımızda olanları yorumlayabilmenin vizyonumuzun genişlemesi ve geleceğe yönelik doğru ve etkin kararlar verebilmede önemi oldukça büyük. Küçük yaşlardan beri günceli yakalamaya olan tutkum, yaşım ilerledikçe biraz daha kompleks bir yapıya büründü diyebilirim. Bu sayede aklımda bazı yeni düşünceler oluştu, gelişti ve sonucunda da şu an bu yazıyı okuduğunuz platform ile birlikte aksiyona geçildi.

Panoptikon adlı bu oluşumda, kişisel araştırmalarımı sizlere yeni bilgiler vermekten ziyade farklı bir bakış açısı oluşturabilme amacı ile paylaşacağım. Bunun yanında ilgi alanlarım dahilindeki belirli kategorilerde güncelde olan konular hakkında görüşlerimi insani ve toplumsal ilkeler kapsamında ifade etmeye çalışacağım. Yakında tekrar görüşmek dileğiyle, sağlıkla kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s